هیتاچی می‌تواند در هر صفحه‌ی هارد یک ترابایت ذخیره کند

هیتاچی یک ترابایت کامل را روی یک دیسک پلتر جا داد. این پلترهای یک ترابایتی جدید (1TB/Platter)، که از خانواده‌ی Deskstar 7k1000.D می‌باشند، هم اکنون قابل خریداری است. درایو‌های DeskStar و CinemaStar جدید، اولین فرزندان خانواده‌ی 1TB/Platter می‌باشند.

خانواده‌ی Hitachi DeskStar 7K1000.D با استفاده از بستر 7200 دور بر دقیقه‌ای هیتاچی ساخته شده است. این درایو دارای رابط 6Gbps SATA و یک بافر کش 32 مگابایتی است. به لطف فناوری مدیریت انرژی نسل هشتم و مزایای HiVERT، این درایو جدید نسبت به مدل‌های قبلی تا 15 درصد صرفه‌جویی بیشتری در انرژی دارد.

خانواده‌ی Hitachi 1TB/Platter CinemaStar برای تلویزیون‌ها، DVRها و دیگر دستگاه‌هایی ساخته‌ شده‌اند که از درایو‌های 3.5" استفاده می‌کنند. از جمله فرزندان این خانواده می‌توان از Hitachi CinemaStar 7K1000.D و 5K1000.D نام برد. تمام دستگاه‌های 1TB/Platter نسخه‌های 7200 RPM و CoolSpin این سری، دارای کش 32 مگابایتی و 6Gbps SATA می‌باشند. درایو‌های CinemaStar برای فروش پاییز در نظر گرفته‌ شده‌اند.

علاوه بر دو درایو ذکر شده که اولین نمونه‌ها در خانواده‌ی خود بودند، هیتاچی محصولات بسیار قابل اطمینان قبلی خود را برای کامپیوترهای رومیزی و دستگاه‌های قابل حمل ادامه می‌دهد. برای بازار نوت‌بوک‌های بسیار باریک و بسیار سبک، هیتاچی درایو‌های TravelStar Z5K500 را با ضخامت 7 میلی‌متر ارائه کرده است که قادرند 636 گیگابیت را در هر اینچ مربع ذخیره کنند.

/ 0 نظر / 34 بازدید