راهنمای جیبی جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی است، یعنی به شما امکان کنترل محیط با کد را می دهد. در مورد جاوا اسکریپت، محیط معمولاً یک صفحه وب در کاوشگر است که می توانید با آن از طریق صفحه کلید و ماوس تعامل داشته باشید، عناصری ایجاد کرده و آنها را روی صفحه حرکت دهید، با سرورها ارتباط برقرار کنید و ...

 چرا جاوا اسکریپت جالب است

دلایل زیر علل جالب بودن جاوا اسکریپت است (از دیدگاه نویسنده):

-          کمترین مانع برای شروع: هر کسی می تواند شروع به کد نویسی و تست کدهای جاوا اسکریپت خود نماید چون نرم افزارهای لازم را روی کامپیوتر خود دارد.

-          سادگی توسعه: تنها چیزی که برای قرار دادن جاوا اسکریپت روی سایت نیاز دارید، سروری است که فایلهای کد شما و تگ های <script> را در خود نگهدارد.

-          زبان کوچک، قدرت بزرگ: زبان دارای قابلیت های نسبتاً کمی است، ولی انعطاف پذیری و رسا بودن آن به شما امکان انجام کارهای بزرگ را می دهد.

-          زیر و بم داشتن: جاوا اسکریپت دارای چیزهای عجیب و غریبی است که به نظر من جالب است. درست مثل اینکه من هر هفته یک ضرب المثل یاد می گیرم. برخی از این ضرب المثل ها کاربردی نیز هستند.

-          زبان حال: جاوا اسکریپت با تاثیری که اینترنت هر روز روی زندگی ما دارد، مهمتر و قدرتمندتر می شود.

-          اجتماع: من همواره از زیرکی و ابتکار جامعه جاوا اسکریپت شگفت زده می شود چون بسیاری از اعضای این جامعه، کدهایی را که می نویسند، به رایگان در اختیار دیگران قرار می دهند.

چه کسی باید این کتاب را بخواند؟

شما نیاز به زمینه ای قوی در HTML و CSS دارید، چون در این کتاب گنجایش تشریح کامل آنها را ندارد. یحتمل شما قبلاً جاوا اسکریپت را دیده اید. شاید حتی کدهای از یک سایت یا مقاله آموزشی آنلاین برای وبلاگ خود کپی کرده باشید. اگر زمینه برنامه نویسی متفاوتی دارید، در این کتاب بطور خلاصه با مواردی که جاوا اسکریپت را بین دیگر زبانها منحصربفرد می کند، آشنا خواهید شد.

لینک دانلود:

http://www.4shared.com/file/lhSyVBRX/9780321700957.html
http://www.mediafire.com/?g2902ka5bag4p1s

/ 0 نظر / 34 بازدید