خبرهایی از ثبت اختراع اشاره های جدید در ویندوز 8

اخیراً برگه­‌های ثبت اختراع مایکروسافت در زمینه­‌ی اشاره­‌های قلمی و انگشتی منتشر شده است که برای تبلت­های ویندوز 8 در نظر گرفته شده­اند.

این شرکت، درخواست ثبت این اختراعات را در ژانویه 2010 پر کرده بود، ولی اداره ثبت اختراعات و نشان­‌های تجاری ایالات متحده، هفته­‌ی پیش آن­ها را منتشر کرد.

این برگه­‌ی اختراع نشان می­دهد که مایکروسافت بر این باور است که اشارات با قلم و انگشت نه تنها به­‌طور مجزا کار می­کنند، بلکه همراه هم ارائه کننده­‌ی حالات کاربر پسند در ورودی صفحات لمسی است. روشی که قرار است دو نوع ورودی را با­هم یکی کند، اولین ورودی را از انگشت و دومین ورودی را از قلم استایلس می­گیرد. با استفاده از انگشت و قلم می­توان طیف گسترده­ ای از اشارات را ایجاد کرد که ظاهراً بیشتر برای ویرایش تصویر در نظر گرفته شده­ اند، ولی قطعاً کاربرد­های دیگری نیز برای آن­ها وجود خواهد داشت.

بطوریکه در سایت فنی Winrumors تشریح و نمایش داده شده است، اشاره ­ی کپی بصورت لمس کردن یک شیء با انگشت و سپس جابجایی آن به کمک قلم، کار می­ کند.اشاره­ ی Cut بصورت دو نیم کردن شیء موردنظر به کمک قلم یا انگشت یا هردو کار خواهد کرد. اشاره­ ی قلم یا Brush به شما کمک می­کند تا قسمتی از یک تصویر را برداشته و در جای دیگری از صفحه قرار دهید. با اشاره ­ی گیره قادر خواهید بود تا چند تصویر یا اشیاء دیگر را روی یکدیگر قرار دهید. و اشاره­ ی استمپ نیز از تصویر موجود، یک کپی دیگر ایجاد خواهد کرد.

مایکروسافت در کنفرانس D9 از ویندوز 8 آینده­ ی خود پرده برداری کرد. انتظار می­رود این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم عامل را در کنفرانس Build در سپتامبر ارائه کند و نسخه­ی بتایی برای برنامه­ سازان در آن زمان ارائه کند.

منبع: CNet News

/ 0 نظر / 31 بازدید