FAN چیست؟

درصد بزرگ و درحال رشدی از داده‌های ادغام شده بصورت فایل در می‌آیند. این شامل داده‌های ساختاردهی نشده سازماندهی شده در سیستم فایل است. داده فایل معمولاً از بلوک داده «خام» که ممکن است در پایگاه داده‌های بزرگ روی سیستم‌های تجاری یا سرویس‌دهنده‌های پست الکترونیکی بزرگ مورد استفاده قرار گیرند، متفاوت است.

یک داده فایل در نهایت ذخیره کننده بلوکی از داده روی بخشی از سیستم فایل است که روی یک کامپیوتر شخصی، سرور یا فضای ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) قرار می‌گیرد. تمام فایلها بصورت بلوک می‌باشند، ولی تمام بلوک‌ها فایل نیستند. نکته کلیدی تاثیرگذار در این تفاوت این است که داده فایل بصورت یک فایل توسط کاربر قابل دسترسی است (مانند یک سند متنی یا نمایش اسلایدی). داده بلوک بصورت بلوک‌های خام مورد دسترسی واقع می‌شود که معمولاً توسط کاربر نهایی بوسیله یک نرم افزار پایگاه داده قابل دسترسی است.

با رشد تعداد فایل‌هایی که باید بخش IT مدیریت کند، افزایش پیچیدگی سیستم‌های فایل و برنامه‌های بزرگی که از فایل استفاده می‌کنند، روشن است که مدیریت فایل به یک مزیت و امتیاز تبدیل شود. این مورد مخصوصاً زمانی محسوس است که در حال پیاده سازی راهکار خروج از بحران در سطح کاربردی و مدیریت دوره زندگی اطلاعات (ILM) باشیم. چنین کارهایی نیاز به نوع جدیدی از مدیریت فایل‌ها دارند که File Area Network یا FAN نامیده می‌شود.

برای مطالعه ادامه مطلب، فایل PDF مربوطه را از مدیافایر یا فورشیرد دانلود کنید

/ 0 نظر / 27 بازدید