ویندوز آزور، برگ برنده مایکروسافت

برای عملی شدن این هدف، مایکروسافت آزور را طوری طراحی کرده است که زبانهای برنامه نویسی اپن سورس مانند PHP، Ruby on Rails و Python را پشتیبانی کند. این ایده قطعاً برای برنامه سازانی که قبلاً طرفدار مایکروسافت نبودند، وسوسه انگیز خواهد بود و حرکتی قوی از سوی شرکتی محسوب می شود که سعی در نشان دادن وجهه جدی خود در مورد مساله interoperatibility (قابلیت انتقال کاری روی بسترهای مختلف) به صنایع دارد.

با اینکه شاید به نظر برسد مساله مایکروسافت مانند مثال ببری است که قول می دهد گیاهخوار شود، ولی مشاوران بر این باورند که این کار به مایکروسافت کمک می کند که با سرعت بیشتری روی آزور کسب مشتری کند.

شرکت های زیادی منتظر استفاده از قدرت بستر ابری هستند، ولی جای تعجب است که هنوز آن را در سرمایه گذاری نرم افزاری خود جای نداده اند. برای مایکروسافت، که بر طبل خدمات اضافی نرم افزاری (SPS) می کوبید، پاسخ به این سوال در تعبیه عناصری در آزور است که به مشتریان اجازه تاخت و تاز در میان ابر و محیط نرم افزاری را بدهد.

برای مثال، مایکروسافت قالب های آزور را در Visual Studio 2010 قرار داده است و بدین ترتیب برنامه نویسان قادرند کدها را بین برنامه های ابری و غیرابری با کمترین مشکلی جابجا کنند. پروژه سیدنی (Project Sydney) در حال حاظر در مرحله بتا قرار دارد و امسال عرضه خواهد شد و قادر خواهد بود تا برنامه های داخلی را مستقیماً و بطور ایمن به محیط عمومی ابر منتقل کند.

مایکروسافت آگاه است که مجازی سازی اولین گام بسیاری از شرکت ها در ورود به دنیای ابری است و بدین ترتیب روی پشتیبانی از ماشین مجازی روی آزور کار میکند و بدین ترتیب میتوان از برنامه های مستقل موجود روی ابر استفاده کرد.

آزور همچنین شانس مایکروسافت برای نشان دادن قابلیت شکست گوگل است. دالاس، تکنولوژی که مایکروسافت آنرا DaaS یا داده بعنوان خدمات می خواند، اتصالی به پایگاه های بزرگ داده ایجاد خواهد کرد.

/ 1 نظر / 128 بازدید
محمد

سلام تلفظ آزور اشتباه است و درست آن اَزر است لطفاً تصحیح بفرمایید