ترک پد چیست؟

رده بندی: مبتدی | پیچیدگی: # | طیف مخاطبان: عام | اهمیت: ###

یک ترک‌پد (Trackpad)، تاچ پد یا ماوس پد دستگاهی است که معمولاً در لپ‌تاپ‌ها، نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها دیده می‌شود. این دستگاه دارای کلیدهایی است که مانند یک ماوس عمل می‌کنند. بعلاوه، برخی از انواع تاچ‌پد قادرند تا اشارات شما را نیز درک کنند. بسیاری از ترک‌پدها دارای کلید روشن و خاموش می‌باشند و بدین ترتیب می‌توانید آن‌ها را روشن یا خاموش کنید (در زمان تایپ تاچ‌پد بسیار مشکل ساز است).

یک ترک‌پد ساده اشارات بالا، پایین، چپ و راست را مانند حرکات ماوس شبیه‌سازی می‌کند. برای مثال، با لمس و کشیدن انگشت خود به سمت راست، مکان‌نمای ماوس به راست حرکت می کند. بسیاری از تاچ‌پدها دارای قسمت‌هایی در پایین و یا سمت راست خود می‌باشند که برای اسکرول استفاده می‌شود. عمل اسکرول همان بالا یا پایین بردن محتویات صفحه از طریق نوارهای کناری پنجره‌هاست.

 نوع دیگری از ترک‌پدها وجود دارند که مالتی-تاچ پد نامیده می‌شوند و اشارات دیگری را نیز علاوه بر اشارات ذکر شده در بالا، قبول می‌کنند.

/ 1 نظر / 98 بازدید
وب نواز

با سلام انجمن وبلاگ نویسان ایران آغاز به کار کرد (www.webnavaz.com). مدیر گرامی برای اینکه افراد بیشتری با نوشته های شما آشنا شوند می توانید مطالب خود را در سایت وب نواز هم منتشر نمایید. برای گرفتن نام کاربری و رمز عبور به قسمت ثبت نام وبلاگ نویسان در منوی بالای سایت مراجعه بفرمایید.