ويندوز هميشه سرحال ۸

هك هاي رجيستري
در اين بخش راهنما، با هك هاي رجيستري آشنا ميشويد. اين هك ها شامل روش هايي هستند كه براي تغيير شكل و بازده اشيا بكار ميروند. چون رجيستري مبحث بسيار گسترده اي است، تصميم گرفتم تا بخشي را مخصوص اين بحث ايجاد كنم.. برخي از اين هك ها كمي پيشرفته تر از بقيه هستند و شما فقط آنهايي را انجام هيد كه از مطمئنيد توانايي انجام آنرا داريد.
قبل از شروع كار چند نكته قابل تذكر وجود دارد. هنگامي كه گفته ميشود ويرايشگر رجيستري را باز كنيد، كافي است در منوي Start و در قسمت Run عبارت RegEdit را تايپ كرده و كليد Enter را فشار دهيد.
هنگامي كه گفته ميشود يك DWord بسيازيد يا چيزي در رجيستري بسازيد، كافي است در فضاي خالي كليك راست كرده و گزينه New را انتخاب كنيد و هر چيزي را كه از شما خواسته شده بسازيد. پس وقتي گفتم در HKEY_CURRENT-USER  Console يك DWord بسازيد، كافي است به مسير گفته شده برويد و در يك فضاي خالي كليك راست كنيد و از قسمت New گزينه DWord را انتخاب كنيد.
** قبل از ادامه **
قبل از اينكه هر كاري در رجيستري انجام دهيد از آن بك آپ بگيريد. قبلاً نحوه انجام اين كار گفته شده است.

سريعتر كردن كاوش اينترنت
اين ترفند رجيستري كاوش در اينترنت را به ميزان قابل توجهي سريعتر ميكند. (البته افرادي هم بوده اند كه با انجام اين ترفند تغييري احساس نكرده اند). اين ترفند در واقع يك باگ را در سيستم عامل ويندوز اصلاح ميكند. ويندوز فولدر ها و فايلهاي سايت يا كامپيوتر راه دور را بدنبال Scheduled Task جستجو ميكند و ميتواند باعث ايجاد وقفه حتي تا 30 ثانيه نيز شود. چون زمان زيادي براي جستجوي كامپيوترهاي راه دور از بين ميرود. براي انجام اين كار ويرايشگر رجيستري را بار كنيد و به مسير زير برويد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\RemoteCompute\NameSpace و عبارت {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} را پاك كنيد.
اكنون كافي است كه كاوشگر ويندوز را باز كنيد و تفاوت سرعت را احساس كنيد.

** ارتقا به نسخه هاي جديد IE دوباره اين كليد را به رجيستري اضافه ميكند، پس اگر اكسپلورر جديد نصب كرديد، دوياره مراحل قبل را تكرار كنيد.**
/ 0 نظر / 12 بازدید