هفت چیز که هر گیک باید بداند یا داشته باشد

یک گیک باید داشته باشد ...

فلش درایو: نه فقط یکی دوتا، بلکه باید کلکسیونی از فلش‌ها داشته باشد. باید بدانید که فلش‌های خود را چگونه پارتیشن بندی کنید. همچنین ابزارهای سیستم و یکی دوتا لینوکس روی آن‌ها داشته باشید.

کلی کابل: داشتن جعبه‌ای از کابل‌های مختلف، ایده‌ی خوبی است چون در شرایط غیرمنتظره، بسیار کارآمد خواهند بود. شاید کابل‌های اترنت جای زیادی از این جعبه را اشغال کنند، بطوریکه برای سیم‌کشی یک خانه کافی باشند، ولی از یاد نبرید که کابل USB و کابل‌های برق و شارژر نیز گاهی لازمند.

یک کامپیوتر دست‌ساز: هیچ چیز به اندازه‌ی کامپیوتری که در خانه ساخته شده باشد، مشخص کننده گیک بودن فرد نیست. علاوه بر اینکه این کامپیوتر ثابت کننده تسلط شما بر این علم است، بلکه نشان می‌دهد که آنچه درون سیستم است را شما انتخاب کرده‌اید. شما باید هر نوع پیچ‌گوشتی را که فکرش را بکنید داشته باشید.

یک هویه: کار‌های سخت‌افزاری هرگز خبر نمی‌کنند.

یک گیکی تی (یا دو یا یک دوجین): منظور از گیکی تی همان تی‌شرت است که دارای جملات یا علامت گیک باشد و نشانه‌ای از فرهنگ گیک داشته باشد.

 یک گیک باید بداند...

چگونه کدنویسی کند: بسته به نوع کدنویسی مورد علاقه‌ی شما (برنامه کامپیوتری، طراحی وب،‌ ...)، باید بتوانید مبانی این کار را به خاطر بیاورید. برای مثال، اگر HTMLکار هستید، حتماً باید بتوانید img src را از a href آن تشخیص دهید. اگر مبانی HTML را می‌دانید‌ (بعلاوه‌ی کمی CSS و نحوه کار آن)، گوی سبقت را از دیگران ربوده‌اید.

میان‌بر‌های صفحه کلید: آشنایی با صفحه کلید بسیار مفید است، مخصوصاً زمانی که ماوس شما کار نکند و شما بخواهید سیستم را خاموش کنید. بعلاوه، استفاده از میان‌بر‌های صفحه کلید به میزان زیادی در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

/ 0 نظر / 28 بازدید