مایکروسافت، آری یا نه؟

شاهراه اطلاعات پر از شرکت­های متروکه­ای مانند NetScape، WordPerfect، Sinclair و ... است که روزی برای خود غولی بودند.

آیا مایکروسافت، شرکت بعدی از این دست خواهد بود؟ بساط ویندوز و ورد با ایجاد و رشد کامپیوترها عجین است بطوریکه کمتر کامپیوتری را میتوان یافت که بدون هسته­ی گرانقیمت مایکروسافت در زمینه­ی خود کار کند.

ولی به وضوح می­توان دید که دوران کامپیوترهای شخصی رو به پایان است. نت­بوک­ها، تبلت­ها و دیگر دستگاه­های قابل حمل اکنون بازار را از آن خود کرده­اند و سیستم­عامل­هایی از طرف اپل و گوگل بر روی بسیاری از آن­ها در حال اجراست. حتی کامپیوتر شخصی ویندوزی شما نیز، اکنون می­تواند بدون استفاده از نرم­افزارهای مایکروسافتی وظیفه­ی خود را انجام دهد.

برای مثال، چرا ما باید 170 دلار بابت آفیس مایکروسافت بپردازیم، در صورتی که می­توانیم بسیاری از کارهایی را آفیس انجام می­دهد، بصورت آنلاین انجام دهیم؟ (این جمله شامل حال ما ایرانی­ها نمی­شود که امیدوارم روزی بشود و دست این دزدهایی که به دزدی خود افتخار می­کنند و برای برنامه­هایی که دزدیده­اند، حق تالیف ثبت می­کنند، کوتاه شود). Google Docs به ما امکان ایجاد و ویرایش اسناد را بصورت آنلاین می­دهد که از هرجایی قابل دسترسی است (البته اگر تحریم از نوع داخلی یا خارجی نشود). یا گزینه دیگر ما Open Office است که همان قسمت­هایی را که در Office می­بینیم، در خود دارد و رایگان است.

Internet Explorer که کاوشگر وب مایکروسافتی است، اکنون جانشینان قدر و برتری دارد.

تحقیقات نشان داده است که سهم این کاوشگر وب در بازار از 90% سال گذشته به 45% در سال جاری تغییر کرده است و کاربران راغب به استفاده از کاوشگر­هایی مانند Google Chrome، Apple Safari یا Mozilla Firefox می­باشند.

البته نمی­توان مایکروسافت را کاملاً نادیده گرفت، چراکه کنسول بازی محبوب Xbox و همکاری با Nokia در تولید گوشی­های برپایه Windows Phone هنوز مایکروسافت را زنده نگهداشته است. همچنین کلی زمان لازم است تا بر جذابیت لپ­تاپ­های ویندوزی با رنگ­های درخشان چیره شد.

این نظر دیوید بهرنز از یورکشایر پست بود، نظر شما در این مورد چیست؟

/ 1 نظر / 37 بازدید
طراحی و ساخت بنر

سلام دوست عزیز.وب جالب و پرمحتوایی داری گلدن بنر میتونه متناسب با محتوای وبلاگ شما یک بنر جذاب و زیبا برای معرفی وبلاگ شما بسازه تعرفه های گلدن بنر فوق العاده ارزان است تعدادی از نمونه بنرهای طراحی شده توسط گلدن بنر را در سایت گلدن بنر مشاهده کنید www.golden-banner.ir