اندروید برای کامپیوترهای شخصی

یک گاز گنده از سیب استیو جابز و گرفتن بخش بزرگی از بازار اسمارت فون ها، هنوز تیم سازنده اندروید را سیر نکرده است. افراد تیم به تازگی سورس کد x86 را برای سیستم عامل 4.0.1 اندروید باز کرده اند که امکان اجرای این سیستم عامل روی سیستم های دستک تاپ و همراه با پردازنده اینتل را فراهم می کند. البته اندروید تا رسیدن به این مقصد راه درازی در پیش دارد و این نسخه جدید ظاهراً هنوز از اترنت و صدا پشتیبانی نمی کند، ولی روشن است که سرمایه گذاری گوگل در چه سمت و سویی خواهد بود.

خبر دیگر اینکه Futuremark اخیراً نسخه در حال توسعه مجموعه ارزیابی قدرت بازی یعنی 3DMark را برای اندروید منتشر کرده است. به گفته Futuremark، نتایج بدست آمده از دستگاه های اندروید با دستگاه های ویندوز 8 قابل مقایسه است و Open CL ES را تا حد نهایی به چالش خواهید کشید. Futuremark در نظر دارد این ارزیابی را در 2012 منتشر کند.

با این اوصاف، به نظر شما وضعیت اندروید در رقابت با دیگر رقبا چگونه خواهد بود؟

/ 1 نظر / 39 بازدید
hamid

سلام. خیلی وقتتون رو نمیگیرم. اگر میخواهید با من تبادل لینک کنید , من را با نام الگوریتم و برنامه نویسی از مبتدی تا حرفه ای لیتک کنید. بقیه اش رو هم که خودتون میدونید باید چی کار کنید. بازم معذرت از اینکه وقتتون رو گرفتم. موفق باشید.