کارت بی‌سیم FlashAir توشیبا مجهز به Eye-Fi

کارت‌های SD همواره بعنوان حافظه‌ای برای نگهداری فایل‌ها شناخته می‌شدند و کم کم عمر آن‌ها در حال سرآمدن بود. تا اینکه Eye-Fi قطعه‌ی دیگری به این پازل اضافه کرد و امکان ارسال بی‌سیم عکس‌ها و فایل‌ها را از دوربین به ابر، کامپیوتر یا هر دستگاه سازگار دیگری فراهم کرد. و اکنون توشیبا گام دیگری در این زمینه برداشته است. این شرکت به تازگی FlashAir را معرفی کرد که یک کارت حافظه‌ی SDHC است که دارای عملکرد LAN بی‌سیم است.

گفته‌ می‌شود که این شرکت نمونه‌های اولیه‌ی این کارت را به ظرفیت‌ 8 گیگابیتی در نوامبر امسال عرضه خواهد کرد و تولید انبوه آن فوریه 2012 خواهد بود. تخمین زده می‌شود که این کار قیمتی حدود 85 دلار داشته باشد و توشیبا تاییدیه‌های مربوط به ارتباطات بی‌سیم را در ژاپن، امریکای شمالی و اروپا دریافت خواهد کرد. ولی این کارت چه کاربردی دارد؟ توشیبا امیدوار است که FlashAir را بتوان برای تبادل داده‌های تصویری بین دو دوربین دیجیتال از طریق ارتباط بی‌سیم و بدون کامپیوتر انجام داد. بعلاوه، داده‌ها قابل آپلود و دانلود در سرویس ابری خواهند بود. بهتر اینکه، عملکرد بی‌سیم زمانی که ارتباط بی سیم در حال استفاده نباشد قطع می‌شود تا در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

برای استفاده از این کارت، باید دوربینی داشته باشید که از FlashAir پشتیبانی کند. در حال حاظر، شرکت‌های زیادی در فکر پشتیبانی این محصول می‌باشند، ولی هنوز خبر‌های قطعی در این مورد شنیده نشده است. نهایتاً اینکه این کارت بعنوان یک کارت SDHC استاندارد حتی در دوربین‌هایی که از FlashAir پشتیبانی نمی‌کنند، کار خواهد کرد.

/ 0 نظر / 45 بازدید