ويندوز ويستا ۱

معرفی نسخه های ویندوز ویستا
مایکروسافت نسخه های متعددی از ویندوز ویستا را ایجاد کرده است. دو نسخه برای کاربران خانگی و دو نسخه برای کاربران تجاری در نظر گرفته شده است و علاوه بر ان نسخه ای نیز وجود دارد که دارای تمام امکانات موجود در نسخه های دیگر است.برخلاف اجداد ویندوز، ویستا به شما این امکان را میدهد تا از نسخه ای به نسخه ی دیگر ارتقا پیدا کنید.
تذکر : بدون توجه به نسخه ویندوز ویستای مورد استفاده شما، امکانات اولیه و نحوه ی استفاده از سیستم عامل یکسان است. به همین علت فقط در جاهایی که تفاوت در نسخه های ویندوز ویستا وجود دارد، تذکر داده شده است.
مروری بر نسخه های ویندوز ویستا
پنج نسخه ویندوز ویستا عبارتند از :
- Windows Vista Home Basic
- Windows Vista Home Premium
- Windows Vista Business
- Windows Vista Enterprise
- Windows Vista Ultimate

نسخه خانگی ویندوز ویستا شامل امکانات سرگرمی است که در نسخه ی تجاری یافت نمیشود. نسخه ی تجاری دارای امکانات مدیریتی است که در نسخه ی خانگی وجود ندارد.
ویندوز ویستا کامل ترکیبی از بهترین امکانات موجود است که بسته ی کامل کاربردی خانگی و تجاری را در اختیار شما قرار میدهد. وقتی از ویندوز ویستای کامل استفاده میکنید، میتوانید برنامه های اضافی و سرویس هایی مانند Tips n' Tricks را از مرکز دانلود مایکروسافت دریافت کنید که با استفاده از برنامه ی Extras در پانل کنترل ویندوز ویستای کامل انجام میشود.
ارتقای نسخه های ویندوز ویستا
برخلاف اجداد ویندوز، شما قادرید براحتی نسخه های ویندوز ویستا را با استفاده از ابزار Anytime Upgrade یا دیسک Anytime Upgrade ویندوز ارتقا دهید. شما قادرید :
- ار ویندوز ویستای Home Basic به ویندوز ویستای Premium یا Ultimate ارتقا پیدا کنید.
- از ویندوز ویستای Home Premium به ویندوز ویستای Ultimate ارتقا پیدا کنید.
- از ویندوز ویستای Business به ویندوز ویستای Enterprise یا Ultimate ارتقا پیدا کنید.
- از ویندوز ویستای Enterprise به ویندوز ویستای Ultimate ارتقا پیدا کنید.
Windows Anytime Upgrade (WindwosAnytimeUpgrade.exe) در آدرس %SystemRoot%\System32 قرار دارد. میتوانید عمل ارتقا را از منوی شروع و گزینه ی Windows Anytime Upgrade نیز انجام دهید.پس از پایان ارتقا، میتوانید با استفاده از گزینه ی What's New در قسمت Help And Support ویندوز از امکانات اضافی نسخه جدید نصب شده مطلع شوید. برای دسترسی به Help And Support Center میتوانید از طریق منوی شروع، گزینه ی Help And Support را انتخاب کنید.
/ 0 نظر / 10 بازدید